top of page
arden R icon.png

Hakkımızda...

Raşit Şirketler grubunun gıda, hızlı tüketim ürünleri distribütörlüğü ve züccaciye sektörlerinde faaliyet gösteren ve bu alanlarda pazar lideri konumunda olan firması Arden Gıda LTD. 1984 yılında kuruldu.

   

Başarılarla dolu 37 yılın ardından, bugün Arden Gıda 195 kişilik kadrosu, 1000 m2’lik ofis alanı, 5500 m2’lik kapalı depo kapasitesi ve 80 araçlık filosuyla Kıbrıs’ın her bölgesinde 2200’ü aşkın dağıtım noktasına hizmet vermektedir.

Adamızın en büyük ithalat ve dağıtım operasyonlarından biri olan firmamızı, her yıl en çok vergi veren şirketler sıralamasında görmekten gurur duyuyoruz.

İthalat ve dağıtım faaliyetlerinde sahip olduğu saygın ve başarılı konuma ek olarak, Arden Gıda’nın başarıyla yürümekte olduğu diğer bir etkin ve aktif alanı da hellim ve nor üretimidir.

Bu üretime ev sahipliği yapan ve 2018 yılı başlarında yapımına başlanan süt fabrikası projesi, aynı yılın sonuna doğru kısa bir sürede tamamlandı. Kıbrıs’ın en kıymetli kültürel değerlerinden biri olan hellimi, geleneksel üretim çizgisinden asla sapmadan üretme amacıyla hizmete giren fabrikamız, diğer yandan en güncel bilgi birikimi ile en modern üretim, araç ve gereçleri ile faaliyetini sürdürmektedir.

En yüksek standartlarda sağlık, hijyen ve kalite anlayışı temelinde üretimine tam kapasite devam eden fabrikamız BRC Global, Helal ve ISO900122000 sertifikalarına sahiptir.

Geleneksel üretim ile modern üretimi doğru şekilde harmanlamak, hellimin olmazsa olmazı keçi ve koyun sütlerini ideal kalitede buluşturmak, katkısız, sağlıklı ve hijyenik üretim yapmak, lezzet tutarlılığını her daim koruma gibi hedefler ile özenle tasarlanıp halkımıza 2019 yılının Ocak ayında sunulan Arden Hellim ve Nor, piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre sonra alanında Kuzey Kıbrıs’ın lider markası konumuna erişmiştir.

Hem iç pazarda hem de ihraç pazarlarında hellim ve nor ürünlerimiz beğeniyle tüketilmekte ve pazar payımızı gün geçtikte istikrarlı ve başarılı bir şekilde artmaktadır.

Kaliteli ve geniş ürün portföyü ile Arden Gıda, Kıbrıs halkının daha kaliteli bir yaşam sürmesine katkıda bulunma vizyonu ile faaliyet gösterdiği sektörlerde pazar lideri konumunu sürdürmek ve kalite politikasıyla müşterilerinin her daim seçkin iş ortağı olmak için çalışmaktadır.

Bu vizyon çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs’ta sektörel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak için geniş ürün portföyünü, tüm ada çapında her zaman bulunabilir ve sürdürülebilir kılmak misyonu ile hareket etmektedir.

arden logo mavi.png
bottom of page